Tarcze AC13 to akustyczny system wykrywania i oceny strzałów na dystansach od 35 do 1200 m. Może być stosowany do treningu strzeleckiego z amunicją naddźwiękową dużego kalibru, która przy tarczy zachowuje prędkość min. 450 m/s.

AC13 praktycznie nie wymaga materiałów eksploatacyjnych, koszty eksploatacji są minimalne. W sprzedaży dostępny jest szeroki wybór przednich przesłon z celami myśliwskimi. Tarcze mogę być mocowane do podłoża zarówno twardego, jak i gruntowego, co zwiększa uniwersalność ich zastosowań.


Tarcze AC13 mogą być łączone zarówno z jednostkami kontrolnymi M95, jak z laptopami/PC z oprogramowaniem SIUSLANE. Wizualizacja trafień jest natychmiastowa na ekranie M95 lub ekranie komputera. Połączenie z jednostką sterującą M95 może być zrealizowane wyłącznie drogą kablową.

Komputer daje większe możliwości – oprócz połączenia kablowego, dostępna jest wersja bezprzewodowa, która daje pełną mobilność tak ważną przy zmianie dystansu strzelania. Wszystkie urządzenia są wtedy zasilane z akumulatorów i położenie nadajnika i odbiornika można dobierać indywidualnie.


Do największych zalet zestawu AC13 należy długa lista akcesoriów, która decyduje o jego uniwersalności. Oprócz przesłon z celami myśliwskimi oraz mocowaniami do podłoża, dostępne saątakże podstawy stojące lub na kółkach, statywy do nadajników i odbiorników, pełne okablowanie i wymienne punkty centralnego trafienia o różnych średnicach (bulleyes).